Witamy na naszej stronie internetowej w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Rodzice!

Informuję, że od 01 września 2020 r. otwieramy przedszkole dla wszystkich zapisanych do naszej placówki dzieci.

Przedszkole będzie czynne w godzinach od 6.15 do 16.15 – w tych godzinach placówka będzie pełniła funkcję wychowawczą, dydaktyczną i opiekuńczą.

Do przedszkola należy przyprowadzać dzieci w godz. 6.15 do 8.00. Dzieci należy odbierać w godz. 12.30-13.00 (w grupach leżakujących – ul. Wałowa 12 i Piłsudskiego 16) oraz od godz. 14.45-16.15 w obydwu budynkach.

W czasie pracy przedszkola obowiązywał będzie rygor sanitarny i odpowiednie procedury odbierania i  przyprowadzania dzieci oraz pobytu dzieci w przedszkolu.

W obecnej sytuacji, większość informacji od wychowawców grup będzie przekazywana Państwu za pośrednictwem poczty mailowej i strony internetowej przedszkola, zatem proszę o systematyczne ich śledzenie.

Proszę również o zaktualizowanie u wychowawców grup numerów kontaktowych do rodziców

i opiekunów dzieci, jeżeli uległy one zmianie.

Dla przypomnienia podaję:

Nasze Numery Kontaktowe

Dyrektor Przedszkola: 68 478 77 52

Księgowość Przedszkola: 68 453 63 24

Referent d.s. Zaopatrzenia: 68 478 77 51

Budynek Nr 2 przy ul. Piłsudskiego 16: 68 453 92 86

Adres strony internetowej: www.przedszkole5.zagan.pl

Adres e-mail: nasza5zagan@wp.pl

Dziękując Państwu za współpracę i wyrozumiałość,

serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2020/2021!

Anna Dziadkowiak

Miejskiego Przedszkola nr 5

im. Czesława Janczarskiego w Żaganiu

Rozpoczęły się "Rodzinne wakacje z Maszkaronem" w Żaganiu.  Przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć sportowych na otwartych obiektach, zapewniając również możliwość darmowego korzystania z bieżni Arena. Dzieci aż przez 3 godziny dziennie będą mogły bezpłatnie korzystać z basenu. Wszyscy znowu zyskają szansę poznania historii Żagania w trakcie spacerów krajoznawczych oraz przy okazji sobotnich nieodpłatnych wycieczek zorganizowanych przez Muzeum Obozów Jenieckich. Dwa razy w tygodniu będziemy mogli spotkać się na seansach filmowych w sali Inter, będzie też kino plenerowe. Nasza biblioteka przygotowała zajęcia w parku oraz on-line. Żagański Pałac Kultury wyruszy w miasto z "Kulturalnym Taborem", zapraszając nas również na "Koncerty pod platanami" oraz teatrzyki dla dzieci. Zachęcam Was do korzystania z wakacyjnej oferty. Wybierzcie z tych propozycji coś dla siebie. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli nam zrealizować każdy z dni naszego wakacyjnego harmonogramu. Życzę Wam przede wszystkim dużo zdrowia i uśmiechu w trakcie wakacji.

Link do szczegółowego harmonogramu "Rodzinne wakacje z Maszkaronem":

Mariusz Krugły
Naczelnik Wydziału Oświaty